מחלות עור​

אתם מרגישים חוסר נוחות כתוצאה מגירוד, פריחה, רגישות לגירויים שונים של העור שלכם? התופעות האלו קבועות או חוזרות ונשנות במצבים מסוימים וטרם נמצא להן פתרון?

על פי הרפואה הסינית והיפנית, העור הוא אחד האיברים החשופים והפגיעים ביותר בגוף האדם. הוא חשוף למזג האוויר, למצבים נפשיים ותהליכים פנימיים המתרחשים בגוף שלנו. אופן ההתמודדות עם חוסר הנוחות הזו אורך זמן ולעיתים לא נמצא לו פתרון באמצעות הרפואה הקונבציונאלית. אתם זקוקים להקלה מהסבל לא באופן זמני אלא לטווח ארוך. מסתבר שמקור בעיות ומחלות העור הינו עמוק יותר וניתן לטפל בהן באופן טבעי.

הניחו את התרופות והפתרונות הכימיים בצד, הם גורמים לעיתים לתופעות לוואי, הצטברות רעלים וחולשה של איברים פנימיים. חשבו על טיפול טבעי במהות ושורש הבעיה.

 

כיצד נגרמות בעיות עור?

על פי רפואת המזרח נתפס הגוף כמערכת אחת שלמה המחוברת בינה לבין עצמה תוך שאיפה לאיזון תמידי. לעיתים קרובות עקב חוסר איזון פנימי בין הצ'י  לזרימת הדם, קורות תקלות במערכות האנרגטיות של הגוף ונוצר חוסר איזון מערכתי הבא לידי ביטוי באופן פנימי  וכולל מערכת חיסון חלשה, בעיות עיכול, לחץ יומיומי, מתחים ועוד לצד ביטוי חיצוני המופיע באמצעות מחלות עור שונות.

מחלות עור קורות או מחריפות במצבים של מתח ולחץ נפשי שכן לפי הרפואה הסינית הקשר בין הגוף והנפש אינם ניתנים להפרדה.

סוגי מחלות עור וסימפטומים

 

  • הרפס - מחלה ויראלית, הבאה לידי ביטוי חיצוני בשלפוחיות על העור בפרט באזור השפתיים ואיברי המין. היכולת של הנגיף לתקוף את הגוף היא תוצר של שינויים הורמונאליים, מערכת חיסון חלשה או מתח ולחץ. הדיקור הסיני מסייע להרגעת הגוף והנפש, והחזרתו לאיזון תוך חיזוק המערכת החיסונית, הריאות הקשורות לעור, הטחול והכבד.

  • אטופיק דרמטיטיס - ”אסטמה של העור”, מחלה אוטו-אימונית. ידועה כנפוצה לפנייה לטיפול באמצעות דיקור סיני שנועד להחזיר את הגוף לאיזון לאחר שהוא אובחן כבלתי מאוזן. הסימפטומים של אטופיק דרמטיטיס הם עור מגורה, יבש, אדום וגירודים בלתי נעימים.

  • אקנה , פסוריאזיס, פריחות עור ומחלות עור נוספות – חלקן כרוני, יוצרות למעשה מצוקה פיסית, פוגעות במראה שלנו וכן יוצרות קשיים נפשיים ורגשיים לא מעטים. המתח הנפשי הוא גורם שעל פי הרפואה הסינית מביא לחסימות אנרגיה בגופנו, שיוצרות חום פנימי המאפשר לפריחה לצאת על פני העור, איזון והרגעת הנפש יתרמו לתהליך החלמה מהיר יותר באמצעות דיקור.

 

 

כיצד נערך האבחון?

 

  • מתבצעת בחינה של העור, מצבו החיצוני, החום שלו, צבעו, סוג ההתפרצות ומאפייניה.

  • אבחון באמצעות מראה הלשון – ניתן לראות בבעיות עור רבות שקצה הלשון מאוד אדום, ולעיתים מלווה בפצעים בפה ובלשון.

  • המטופל נשאל על הרגלי התזונה שלו וכן שאלות העשויות לתת מידע על מצבו הנפשי.

  • נערך מיפוי הכולל את משך הזמן בו קיימת התופעה/מחלה, תדירותה.

  • המטופל נשאל על הרגלי השינה שלו, רמות האנרגיה, מערכת החיסון, העיכול ועוד.

 

קצת על משמעות הטיפול...

אני עובד באמצעות שיטה אינטגרטיבית שפתחתי הנקראת  .FREE HEARTהטיפול משלב שיחה עם המטופל, מדיטציה, מגע ודיקור. אני מאמין שהכל "נמצא בראש" כאשר אבחון מתאים מוביל לטיפול יעיל המשחרר חסמים רגשיים ופיסיים.

למחלות עור ישנו קשר למצבים נפשיים ולכן קיים קשר בין תפקידם האנרגטי של הלב והכבד ולהשפעתם על המצב הנפשי שלנו.

הלב על פי רפואת המזרח הוא משכנה של הנפש והוא שולט על כלי הדם וזרימת הדם. זרימת הדם במרידיאנים אחראית על הזנת העור. כשההזנה טובה העור יהיה לח, בעל ברק קל וצבע (אדמומיות קלה), רך ומתוח למגע.

בעת מצבים רגשיים קשים, מתח רב וחרדה יתכן ויופיע בסינדרום המכונה "אש בלב", המלווה בחום הנכנס לדם וכלי הדם ואשר בא לידי ביטוי בפריחה אדומה, גרד חזק ואף בנשירת שיער במצבים קיצוניים.  

הכבד ברפואת המזרח אחראי על זרימת אנרגיית הגוף (צ'י) המכונה "ממטרת האנרגיה", לפיזור אחיד של האנרגיה בגוף, כאשר הצ'י מניע את הדם שתפקידו להזין את העור. זרימת הצ'י מושפעת ממצבים רגשיים, מתחים, וכעסים היוצרים חסימות בזרימת האנרגיה והדם, פוגעים בהזנת העור וגורמים לדלקות.

הטיפול נערך באמצעות חיבור לאיברים פנימיים אלו בגוף, אשר קשורים לסימפטומים ולהיווצרות המחלות, כאשר עם איזונם מטופלות הבעיות החיצוניות גם כן.

 

חשוב לזכור

הטיפול בבעיות עור מתייחס תמיד למצב הנפשי, הן בבחירת נקודות דיקור מרגיעות, והן בבחירת צמחי מרפא מתאימים, כאשר השילוב ביניהם תורם להחזרת האיזון הנפשי ובכך מזרז את תהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף.

אתם רוצים לחוות טיפול מסוג אחר? מעוניינים לטפל בשורש הבעיה ולהגיע לתוצאות מוכחות, המאפשרות תחושת הקלה, ריפוי והעלמות של הסימפטומים/מחלות?

צרו קשר בטלפון או במייל, בכל עת.