מחשבות בראש

​בתקופה האחרונה, אני מקבל פניות מאנשים.

 

ליפני השינה הראש חושב, ומריץ מחשבות, מה היה לא בסדר בעבודה, מה יהיה אם המינוס בבנק, מה לגבי המבחן בעוד שבוע, איך אני יעבור אותו אם אני לא מצליח לעבור את הלילה. ומה לגבי הניתוח שאני יעבור בעוד חודש.

 

לבני האדם יש תפיסה. הם בונים לעצמם תוכנה בראש של מחשבות שחזרות על עצמם. אך אלה לא המחשבות חוזרות על עצמם. זו "התכונה" שאנחנו בונים לעצמנו (הדאגה) הראש מתרגל לדאגה, והוא הופך להיות מודאג כל הזמן. ובנוסף אתם דואגים מזה שאתם דואגים, מה שגורם לכם לדאוג עוד יותר. מה שמביא אותכם במצב מסוימים לאי שפיות, הלא כן ? אתם לא יכולים לחשוב על שום דבר אחר כי הראש כל הזמן מודאג, ופתאום צצים דברים שלא חשבתם שהם מעניינים, הופכים להיות לחלק מהצומת לב שלכם. ואם אתם רוצים להמשיך להיות שפויים אתם חייבים להפסיק לחשוב כל הזמן.

 

אתם חושבים על מה יקרה מחר ומה קרה בעבר. אבל בזמן שאתם צפים במחשבות של העתיד והעבר, אתם לא חיים את הרגע, אתם מפספסים את הרגע של כאן ועכשיו. העתיד הוא לא קיים, יש את הרגע הנוכחי בלבד, כאן ועכשיו. רק המחשבה יכולה להיות בעתיד. שלה אין שום משמעות ושום מקום אצלנו, כי בדרך לעתיד יש כל הזמן שינויים. העבר נשאר מאחור, אין טעם שנחזיר אותו אלינו. אין בו תועלת. חוץ מזיכרונות טובים שגורמים לנו להבין דברים, יותר טוב בהווה. וההווה הוא כאן ועכשיו אין בו לא עתיד ולא עבר. יש בו כאן ועכשיו רגע מתמצית החיים.

 

אז איך אנחנו מרגיעים את הראש הזה? הרבה אנשים מחפשים דרכים להשקיט את הראש לברוח ממנו, לברוח מהמחשבות, 30% מבני האדם לוקחים כדורי שינה בשביל לנטרל את הראש לגמור את הכוחות ולהירדם.שאר בני האדם הולכים לישון עם מוזיקת רקע,חלק אחר של בני האדם מדליקים TV ברקע,כל אחד מחפש את הדרך שלו לברוח מהראש, אם זה ספר, אם זה מוזיקה, או כל דבר אחר.

 

המתרה היא לא לברוח מהראש, להיות לצידו. הבריחה היא מעצמך.אז הפתרון לזה קודם כל לא לברוח.הדבר השני לא להתנגד ולהילחם במחשבות, זה רק יעשה את זה יותר גרוע. זה יהיה כמו לכבות מים עם מגהץ.

המחשבה שעולה היא חולפת כמו ציפור בשמיים.מדיטציה עוזרת לעשות סדר בראש. ולהרגיע את המחשבות.יוגה מאזנת את הנשימה והאנרגיה באיברים והגוף.תזונה משפרת את האנרגיה של הגוף.אל תברחו מעצמכם תנו לעצמכם את צומת הלב המלאה, כי החיים יפים ומותר ליהנות ולחייך.

 

מי ייתן ונחיה באהבה שלמה ובבריאות שלמה.