אתה יכול להרשות לשכלך שקט?​

האם אתה יכול להרשות לשכלך להיות שקט ?האין זה קשה ? כיוון שהשכל מרגיש כמו קופיף-קופץ מעלה-מטה ומקשקש כמו קופיףכל הזמן !

 

מהרגע שלמדת לחשוב אינך יכול להפסיק.ומספר רב-מאוד של אנשים מקדישים את חייהם להעסיק את שכליהם ומרגישים חוסר-נחת בנוכחות שקט (עצמם)כשאתה לבד, נאמר בחדר המתנה לרופא אולי מאוד לא מענייןכשאף אחד לא אומר שום דבר, או אין מה לעשותבאה דאגה-יש מעיין מחסור בהסחת-דעת אני נשאר לבד עם עצמי ואני רוצה לברוח מעצמי , אני תמיד רוצה לברוח מעצמילכן אני הולך לקולנוע לכן אני קורא ספרי מסתורין לכן אני יוצא להכיר בנות אני יוצא למועדונים או כל דבר אחר שאנו עושים,(אני לא רוצה להיות עם עצמי)אני מרגיש מוזר..

 

ובכן..אז למה אתה רוצה לברוך מעצמך? מה כל כך רע בזה?כיוון שאתה מכור למחשבות זהו כמו סם-ממכר מאוד ומסוכן.חשיבה כפייתית ועוד ועוד ועוד ועוד כל הזמן. זה הרגל מגונהאתה ממשיך לספר לעצמך מי אתה, איפה אתה, מה מתרחש, כמה זה טוב כמה רע זהקורא את עיתון שכלך

 

.אתם יודעים איך הרבה אנשים מחזיקים עיתון ,העיתון קורא אותם לא הם קוראים אותו, העיתון נועד לקרוא אותך טיפוגרפיים, אנשי העיצוב, מחשבים בדקדקנות איך למשוך את עינך מקצה אחד לאחר שלו, אז יש קושי בעצירת הפעולה הזו ואתה באמת צריך לעצור אותה אם אתה רוצה להיות שפוי,כיוון שאם אני מדבר כל הזמן אני לא מקשיב למה שיש לאף-אחד אחר לומרואני מגיע למצב שאין לי מה לדבר עליו מלמד הדיבור שלי.

 

וכן בדיוק באותה הדרך, לא אם אני חושב כל הזמן לא יהיה לי שום דבר לחשוב עליו מלבד מחשבות.וזו הטעות האקדמית כשמתווספים ספרים לספריה הרבה ספרים שמתווספים לספריה הם ספרים על ספרים הם לא בהכרח ספרים על החיים חלקם כן, אבל רוב הספרים, בעיקר עבודות הדוקטורט וזה לא מוביל אותנו כל כך רחוק, אז על מנת שיהיה לנו על מה לחשוב, יש זמנים שאנו פשוט צריכים להפסיק לחשוב,.

 

ובכן כיצד עושים זאת ? הכלל הראשון הוא , "אל תנסה להפסיק". מכיוון שאם תנסה זה יהיה כמו לנסות לחליק מים סוערים עם מגהץ, וזה רק יגרום לעוד הפרעה, אז באותו האופן ששלולית מרגיעה את עצמה שמניחים לה, אתה צריך לדעת כיצד לעזוב את שכלך במנוחה. הוא ירגיע את עצמו .

 

אני אומר שהאנחנו יוצאים מאיזון לפעמים ממעשים-שלנו-של אחרים-רגשות-חיים משונים.חזרה של נשימות והאזנה אליהם .יוגה( מדיטציה )רפואה טבעית היא מקור לפתח הדלת חזרה למקור הלב וההבנה.אני פה בשבילכם-ואתכם באהבה שלמה.

 

אלן ווטס.