אורתופדיה

נסו להיזכר בבעיות אורתופדיות המלוות אתכם תקופה לא קצרה. ניסיתם את כל מה שאפשר. אתם חווים כאבי גב, כאבים במפרקים, בכפות הרגליים, הכתפיים ועוד. הרפואה הקונבנציונאלית לא ממש ספקה לכם את המענה. אתם מרגישים שאיכות החיים שלכם נפגעת. לרפואה הסינית יש מה להציע לכם והרבה. היא מוכיחה את עצמה בכל הקשור גם לטיפול בבעיות אורתופדיות. אבחון הוליסטי זה כאן. תתפלאו, אבל זה עובד.

 

מה המשותף לרפואה סינית, יפנית ואורתופדיה?

בעיות אורתופדיות כרוכות בכאב ממושך ודי קבוע. הגוף מתקשה לרכך את הכאב. החומרים אותם הוא משחרר, לא עושים את שלהם כמו שצריך.

אתם משערים למה?

 •  

 • על מנת להתחקות אחר מקור הכאב יש צורך באבחון הוליסטי הדורש הכרות מעמיקה עם כל המערכות בגוף שלנו, כדי להבין מאיפה בדיוק נובע הכאב ולמה.

 • הדיקור הסיני מתבצע לאחר אבחון והוא מאפשר שחרור אנדרופינים שהם למעשה משככי כאבים העוזרים לנו להתגבר על הכאב ולתפקד.

 • שיטת הטיפול אותה פתחתי מטפלת למעשה במקור הבעיה האורתופדית וזאת על ידי האצת הגוף ביצירת תגובה נוגדת דלקת המרפה את השרירים ומגבירה את זרימת הדם.

 • לאחר הטיפול הגוף מגיע לאיזון ברמה האנרגטית והפיסיולוגית, מה שמאפשר לו להתמודד אחרת עם הכאב.

 • הטיפול מצליח במקרים רבים בהם הרפואה המודרנית איננה נותנת מענה.

 

באילו בעיות אורתופדיות ניתן לטפל?

אני מטפל באמצעות שיטה שפתחתי הנקראת - FREE HEART. אני משתמש בטכניקות המשלבות מגע, תרגול נשימות, דיקור ומדיטציה, אלו עוזרים למטופל להבין שהכל למעשה "נמצא בראש". אנו מדברים, אני מתאים את הטיפול לאחר אבחון ובכך למעשה משחרר את החסמים הנפשיים והאנרגטיים הגורמים לכאבים ולסימפטומים השונים. במקרים של בעיות אורתופדיות הטיפול מקל באופן מיידי על הכאבים, או תוך זמן קצר מאד.

הוא נותן מענה לבעיות של-

 

 • בעיות גב כגון כאבים, פריצת דיסק, גב תפוס, כאבים המקרינים לידיים ולרגליים,

 • בקע דיסק (נזק לסיבי הדיסק העלול לגרום לקרע כתוצאה מתנועות לא נכונות של עמוד השדרה, עודף משקל, נשיאת משאות כבדים, תנוחות ישיבה לא נכונות)

 • רצועת הכתפיים - פריקת כתף, כאבי כתף, דלקת בכתף, תסמונת הכתף הקפואה. (תסמונת קלינית המתארת הגבלה אקטיבית ופסיבית בתנועת מפרק הזרוע).

 • בעיות מפרקים - דלקות, שחיקת סחוס, קשיי תנועה ועוד.

 • דלקות מרפקים – טניס אלבו.

 • בעיות ברכיים - קרע במיניסקוס, דלקות.

 • תסמונת התעלה הקרפלית – הנגרמת כתוצאה מלחץ על העצב בתעלה של שורש כף היד, לעיתים גם במרפק ובכתף. נוצרת בעיקר מתנועה וזרימה לא תקינה של דם לעצב.

 • כאבי קרסול, דורבן בעקב כף הרגל.

 • אצבע הדק - התעבות משנית של הגיד המכופף, או היצרות של מעטפת הגיד הפוגמת ביכולת ליישר או לכופף את האצבע.

 • סחרחורות וכאבי ראש הנובעים מבעיות אורתופדיות.

 • שברי מאמץ כתוצאה מפעילות גופנית אינטנסיבית, נשיאת משאות כבדים ועוד.

 

FREE HEART יוביל אתכם למקום אחר

טיפול בבעיות אורתופדיות המשלב בו זמנית מספר שיטות כגון דיקור, שיאצו, תזונה מתאימה ועוד, הינו בעל תוצאות מוכחות ברמה הקלינית. הדיקור נוגע למעשה בכל המרידיאנים הרלוונטיים לכאב ויש בו כדי לחזק את מערכת השלד והשרירים.

הגוף שואף לאיזון, הוא מושג באמצעות אבחון נכון, טיפול ממוקד ומקצועי וידיים טובות.  זכרו שהכאב חולף באופן מיידי או תוך זמן קצר מאד. זה מוכח, אצלי בקליניקה.

 

מוזמנים ליצור איתי קשר.

 

אורתופדיה הינה אחד התחומים המבוקשים ביותר בעולם הרפואה המודרני. ואכן, רבים מאיתנו נאלצים להתמודד עם בעיות אורתופדיות המתבטאות . למעשה, רבים מאלו שפונים לרפואה המערבית עם בעיה אורתופדית חוזרים כלעומת שבאו. הרפואה המערבית מטפלת בסימפטומים ומספקת טיפול תרופתי המשכך את הכאב אך הבעיה נותרת בעינה וכמפסיקים ליטול את התרופה הכאב חוזר ואף יכול להתגבר עקב התדרדרות המצב.

מטפלת בהצלחה מרובה בבעיות אורתופדיות שונות כאשר היא משלבת כמה שיטות יחדיו וביניהם- , , , .

בעיות נפוצות מתחום האורתופדיה המטופלות על ידי הרפואה הסינית:

 

 • בעיות גב- פריצת דיסק, בלט דיסק, כאב מקרין, שרירים תפוסים.

 • רצועת הכתפיים- דלקת בכתף, כתף קפואה, פריקת כתף, כאבי כתף

 • מרפק- דלקת במרפק, מרפק טניס.

 • סחרחורות הנובעים מבעיות אורתופדיות.

 • אצבע הדק.

 • דלקות פרקים.

 • ברכיים- שחיקת סחוס, דלקת, קרע מיניסקוס.

 • דורבן בעקב.

 • שברי מאמץ.

 

בטרם יתחיל הטיפול על המטפל להבין בדיוק מדוע קיים כאב או מוגבלות בתנועה וככול שידייק באבחונו כך יוכל להתאים טיפול נכון יותר. האבחון אינו מקומי אלא הוליסטי ודורש הבנה עמוקה של מערכות הגוף כדי להעמיק ולמצוא את מקור העניין.מחקרים הראו כי פעולת הדיקור הסיני מאפשרת שחרור של חומר הנקרא אנדורפינים = אלו משככי כאב הנמצאים בגופינו ומשתחררים באופן טבעי כשיש טראומה לגוף ובכך מפחיתים מעוצמת הכאב המועברת על ידי המוח.מעבר לשיכוך הכאב, הדיקור הסיני מסייע באופן יעיל ביותר לפתרון מקור הבעיה האורתופדית על ידי ייצור תגובה נוגדת דלקת, הרפיית השרירים והגברת זרימת הדם. לאחר השגת יעדים אלו איזור היעד מגיע למצב מאוזן יותר הן ברמה הפיזיולוגית והן ברמה האנרגטית. הינה המקבילה הסינית לפיזיותרפיה המערבית ויש לה אחוזי הצלחה מכובדים בטיפול בכאבים אורתופדיים כמו כאבי גב וכאבי מפרקים. זוהי טכניקת עיסוי מהירה וממוקדת ביותר המתבצעת לאורך המרידיאנים כאשר המטפל מניע את המפרקים ומאפשר לצ’י לזרום בחופשיות לאורך המרידיאן. על ידי כך זרימת הדם לאזור נעשית טובה יותר וטווח התנועה של המפרק גדל. במצב כזה הכאב פוחת באופן משמעותי ולעיתים אף נעלם.הטיפול בצמחי מרפא מלווה את הטיפולים שתוארו ומחזק את התהליך. חוסרים במרכיבים תזונתיים כאלו ואחרים (כגון סידן, מגנזיום וויטמינים שונים) עלולים לגרום לחולשה של מערכות או איברים מסוימים בגוף וליצור חוסר איזון.

הטיפול הסיני בבעיות אורתופדיות מכוון לפתירת הבעיה מן השורש, לאיזון המערכת העצבית סביב השלד ומערכת השרירים, להיטיב את זרימת הדם ולהפחית לחץ עצבי.הדיקור הוא בטוח וללא תופעות לוואי, לנקודות הדיקור ישנה השפעה מערכתית כך שניתן לדקר איזור מסוים והוא יטפל בתורו באזור המיועד. התוצאה היא בדרך כלל מהירה וההקלה על הכאב היא מיידית.

 

 

מטפלים בדיקור סיני נמצאים בעמדה ייחודית יותר להציע אפשרויות טיפול לבעיות אורטופדיות מכל סוג. מטפל זה משתמש במגוון גישות בטיפול, בהתאמה אישית לכל מקרה, מעבר לטיפול פשוט בעמוד השדרה.

פיזיותרפיה, תזונה, , דיקור, טיפול במרידיאנים, פעילות גופנית ועוד, הפכו לגישות סטנדרטיות לטיפול במחלות בשילוב דיקור סיני ברחבי העולם.

מטופלים החווים מצב פציעה, תסמונת פגיעה בכתף או תהליך דלקתי חמור של גיד, מבקשים הקלה מיידית ככל הניתן. תרופות אנטי דלקתיות הן בדרך כלל הגישה הראשונה והאחרונה לטיפול במצבים אלו מבחינה רפואית, אך לעיתים קרובות הן אינם יעילים כפי שניתן היה לקוות. המטופל נותר עם בעיה כרונית הגורמת לבעיות פיסיות נרחבות.

המטרה העיקרית בה מתמקד מטפל ברפואה משלימה היא השגת הרמה הגבוהה ביותר של תוצאת טיפול בפרק הזמן הקצר ביותר. החשיבות העליונה של דיקור אורטופדי היא לסייע למטופלים לחסל, להקל או להפחית באופן משמעותי את רמת הכאב במהירות.

 

התמקדות הטיפול בדיקור אורטופדי

הציבור הרחב מודע היום יותר מאי פעם ליתרונות של . הטיפול עשוי להינתן אף באמצעות מגוון אמצעים שאינם פולשניים אשר יעילים כמו, אם לא יותר, מאשר גירוי מחט, וטיפולים אלו נחשבים לדיקור אורטופדי.

ההתמקדות בדיקור אורטופדי מתבססת על יישומים פרטניים המסייעים למספר עצום של מצבים רפואיים המשפיעים על השרירים והשלד, ובעיקר מיועד הטיפול להעלמת כאבי כתף, מרפק, זרוע וצוואר. למרות שהטיפול נועד להבראת כלל נקודות המרידיאנים בגוף, טיפול ממוקד בגפיים העליונים, המהווים חלק מהנקודות החזקות ביותר בגוף, משפר ומשיב לתפקוד תקין את השלד והשרירים.

האיברים הסובבים את הגפיים העליונים הם זרמים של שלושת המרידיאנים הכוללים את המעי הגס, המעי הדק והזרועות. הנקודה ה"טובה" לדיקור, הידועה אף כ'צינג', היא מקום שבו מתחיל מרידיאן אחד את פעולת כל המרידיאנים.

נקודת 'האביב' היא הנקודה הספציפית ביותר על כל מרידיאן לטיפול בכל מצב דלקתי. נקודת ה'זרם' היא נקודת בחירה לטיפול בכל קיפאון כואב של אנרגיה לאורך המרידיאנים, במיוחד כאשר הכאב קשור לגורמים סביבתיים כגון רוח ומזג אוויר קר או לח.

 

מהלך הטיפול

המטפל בדיקור סיני מבצע טיפול הנקרא "להקיף את הדרקון" או במילים אחרון, הוא ממשש ומעורר את כל נקודות המרידיאנים המבטאים כאב. אלו עשויות להיות נקודות דיקור קלאסיות, המובילות לתוצאות קליניות מדהימות מכפי שאי פעם ניתן היה להשיג.

המטפל מעורר, ללא מחטים, וללא טכניקה פולשנית, את תשע הנקודות הרלוונטיות בגוף, על מנת לרפא ולשחרר את הכאבים. זהו טיפול עמוק המטפל בגורם לכאבים ואינו "משתיק" בלבד את התסמינים. גישה זו יוצאת מנקודת הנחה לפיה אזור בעייתי אחד בגוף משפיע על כלל הגוף או להיפך, מצב בריאותי לקוי במקום אחד בגוף, מתבטא במקום אחר, ולכן הטיפול מתייחס להשבת האיזון בכל הגוף.

המטפל מטפל בתשע הנקודות עבור עשרה מקרים של וגפיים. יש לקבל לפחות ארבעה טיפולים על מנת שהטיפול יצליח. אחר השלמת הטיפולים, ההצלחה בשיפור הכאב היא פנומנלית.

השילוב ב בין , ו הוא שילוב מנצח במקרים של כאבים אורטופדים רבים. מחקרים רבים הוכיחו ש הוא הכלי הטיפולי היעיל ביותר לטיפול בכאבים, במיוחד כאבי גב, ברכיים ופריצת/בלט דיסק. עוד הוכח, שטיפול ב הוא הדרך הטובה ביותר לשיפור הכאבים באופן מיידי, אך גם הטיפול שהשפעתו החיובית נשארה לאורך הזמן הגדול ביותר מרגע הפסקת הטיפול.

טיפול בכאב במקביל לטיפול בגורם

אורטופדיה היא תחום ההתמחות המבוקש ביותר בלימודי הרפואה. הסיבה כמובן, היא הביקוש הרב לרופא אורטופד בעקבות תלונות רבות ותופעות אורטופדיות רבות שזקוקות לטיפול.

מטפל ברפואה סינית יאבחן את הסיבה המקורית להופעת הבעיה, ויטפל בכאב המקומי בצורה יעילה ובלתי מזיקה, במקביל לטיפול שיחזק ויאזן את מערכות הגוף, בדרך להבראה מלאה עם חשיבה לעתיד.

אבחון שלם ומדוייק

בעזרת רקע של ספורטאי, עבודה משותפת עם אורטופדים ופזיוטרפיסטים ושנים של טיפול בפציעות ספורט שונות, צברתי ניסיון רב בטיפול במקרים אורטופדים וכאבים פיסים רבים. האתגר הגדול ביותר הוא להרכיב את הפאזל בשלמותו. להקל, להרגיע ולשכך את הכאב בצורה מהירה, מבלי לפספס אף חלק בפאזל בדרך לבריאות שלמה.

ביכולתי לאבחן את הבעיה הפיסיולוגית, לקשר בינה לבין המקור לבעיה ולהתאים  את הטיפול המשלב בין הפאן הפיזי/ חיצוני לפאן הפנימי וכך להשיג תוצאות מהירות ולטווח ארוך.

טיפול פיזי במקביל לטיפול פנימי

מכילה מספר רב של כלים טיפוליים. במקרים אורטופדים רצוי לשלב ביחד עם טיפול ב ו (דומה לעקרון הטיפולי של הפיזיוטרפיה), טיפול פנימי ע"י . ישנם מקרים שחוסרים תזונתיים מביאים לחוסר איזון או לחולשה באיברים פנימיים (לדוגמה- חוסר במגנזיום יביא לתפקוד לקוי של השרירים, חוסר סידן יביא לחולשה של העצמות).

לאחר אבחון המקרה, נעשה ייעוץ בו ניתן (במידת הצורך) תפריט ונרשמים תוספי תזונה במינונים ספציפיים ולתקופה מוגבלת. במידה ואכן יש צורך בשינוי תזונתי או בתוספי תזונה, הקפדה תזונתית תקדם ותזרז את תהליך ההבראה ותוריד את רמת הכאבים בהתאם.

עוזרת במקרים אורטופדים רבים.

אלה הם המקרים השכיחים יותר בקליניקה:

 

 • כאבי גב

 • פריצת דיסק / בלט דיסק (כאב ברגליים כתוצאה מהקרנה עצבית מהגב)

 • כאבים בכתפיים ובעורף / דלקת בכתף / כתף קפואה

 • סחרחורת הנובעת מבעיה אורטופדית

 • דלקת במרפק – טניס אלבו/ /גולף אלבו

 • כאבים / דלקת במפרק כף היד( נפוץ לאחר לידה)

 • אצבע הדק / טריגר פינגר

 • תסמונת התעלה הקרפלית

 • דלקת מפרקים

 • כאבי ברכיים (המקרים השכיחים ביותר נובעים כתוצאה משחיכה או דלקת בברך או שיקום ניתוח כתוצאה מקרע במיניסקוס)

 • פציאליס

 • שברי מאמץ

 • דורבן