מערכת העצבים​

מערכת העצבים היא למעשה מערכת השליטה והבקרה של הגוף שלנו והאחראית להפעלתו. היא בנויה ממערכת העצבים המרכזית (CNS) הכוללת את עמוד המוח ועמוד השדרה, מערכת העצבים הפריפרית (PNS)שהיא רקמת העצבים ומערכת העצבים האוטונומית המווסתת את פעילות האיברים הפנימיים בגוף. 

לכל אחת מהמערכות הללו תפקיד משמעותי וחשוב בפעילות התקינה של הגוף. המידע מהאיברים הפנימיים שלנו ומהחושים מגיע למוח, מעובד ובהתאם לכך מופעלים איברים שונים בגופנו.

כאשר חלק ממערכת העצבים אינו פועל כראוי, מתחילים להופיע תסמינים נוירולוגיים בהתאם לתפקידו של החלק שנפגע. תסמינים אלו מלווים בכאב ובבעיות נוספות.

 

מערכת העצבים והדיקור הסיני

רבים סבורים שאין מערכת מקבילה ברפואה הסינית  והיפנית - למערכת העצבים בגוף. ישנם הסוברים כי רשת המרידיאנים הנמצאת בגוף שלנו, מקבילה למערכת העצבים ואף ניתן להוכיח מדעית כי דיקור פועל בהצלחה על מערכת העצבים ועל מערכות נוספות בגוף.

הדיקור הוא למעשה סוג טיפול יחודי הנותן מענה למגוון רחב של בעיות במערכת העצבים, כאשר הכאב מוסבר למעשה כחסימה של מרידיאנים, אותה יש לשחרר ולאזן, על מנת להפחיתו או להעלימו כליל.

 

מחלות הקשורות למערכת העצבים

כאבי ראש, מגרנות, אוטם מוחי (שבץ מוחי)  CVA , שיתוק (פגיעה בעמוד שדרה),פגיעה בעצבים פריפרית (חיתוך, סוכרת ועוד), פציאליס (שיתוק של עצב הפנים), פיברומיאלגיה, MS, שלבקת חוגרת (שינגלס).

כאשר מדובר בפציאליס – ניתן לטפל באמצעות הדיקור בשיתוק פנים ללא אירוע של שבץ, כאשר הפגיעה בעצב הפנים נובעת מרקע זיהומי.

כן ניתן לטפל בשיתוק פנים הנובע מאירוע מוחי - כזה המתרחש עקב פגיעה במערכת העצבים המרכזית.

 

כיצד זה קורה?

הטיפול נעשה על פני הגוף לאורך מסלולי אנרגיה סיניים (מרידיאנים), בנקודות הידועות כמפחיתות כאב, משפרות זרימת דם וצ'י (אנרגיה) ועשויות להועיל לתפקודו הפיזי של המטופל. מעבר לכך אני משתמש בשיטה אינטגרטיבית שפתחתי הנקראת FREE  HEART.

אני מקשיב למטופלים שלי ומבין מה הביא אותם למצב הנוכחי הכרוך באי נוחות פיסית ורגשית. אני משלב בטיפול דיקור, מגע, נשימות ומדיטציה - בהם אני מאמין כשילוב המוביל לאיזון מחודש של הגוף.

 

  • הטיפול גורם לשחרור של חומרים דמויי אופיום ופפטידים במערכת העצבים המרכזית, הגורמים לשינויים בתפקוד העצבים. הדיקור גורם לתגובות ביולוגיות המתרחשות באזור הכאב או בסמוך לו והוא משמש למעשה כמתווך בין העצבים לבין מבנים רבים במערכת העצבים המרכזית, כאשר כתוצאה מכך מופעלים מסלולים המשפיעים על מערכות פיסיולוגיות שונות במוח.

  • הטיפול המשולב עשוי להשפיע גם על המערכת האופיאטית שהיא  מערכת לוויסות כאב המשמשת כחלק ממערכת העצבים המרכזית, כאשר בעיות בתפקודה קשורות לדיכאון .מערכת זו מורכבת ממתווכים כימיים ובהם אנדורפינים, (מוליכים עצביים משככי כאב דמויי מורפיום). כאשר הדיקור עשוי לשפר גם את תפקוד המערכת האופיאטית ולהעלות את רמות האנדורפינים העשויים להקל משמעותית על הכאב. המערכת האופיאטית משפיעה גם על פעולת הסרוטונין, מוליך עצבי שלו תפקיד ראשי בעיבוד הכאב, בתחושות וברגשות  המתייחסים למצבי רוח, כגון דיכאון וחרדה.

 

לזהות את הכאב ולהגיע לטיפול

אתם חווים כאב מתמשך, רגעי או מחלה הקשורה למערכת העצבים? ניסיתם לא מעט ועדיין הקלה לא נראית באופק?

אתם מוזמנים לטיפול אצלי, באמצעות שיטת .FREE HEART

המערך התומך אותו אני מעניק ישפיע על מערכת העצבים שלכם. הדיקור הסיני ייצר גירוי שיעזור לגוף שלכם לחזור ולבצע את פעילות הריפוי הטבעית שלו תוך שחרור של אנדורפינים. הם יסייעו לשיכוך כאבים, לשיפור מצב הרוח, להפחתת מתח וחרדה ולתחושה של אופוריה.

לידיעתכם - הדיקור אף גורם לשחרור של סרוטונין, המכונה גם "נוירוטרנסמיטר של מצב רוח טוב" וקורטיזול שמטפל בדלקות. הדיקור אף מוכר כמוצלח בעת טיפול בדיכאון, דלקת פרקים ואסטמה.

מוזמנים ליצור איתי קשר, בכל עת.