דיקור יפני

 

 

הידעתם שהיפנים מאמינים שנקודות הדיקור הן תופעה עם טבע ומיקום משתנים? לדבריהם, ניתן לאתר אותן רק על ידי הרגשה של מטפל שהינו בעל מודעות ויכולת לזהות את הנקודה המדויקת עליה צריך לעבוד.

הם טוענים שכאשר מצטבר מתח פיסי או רגשי בתוך הגוף שלנו, הוא מוצא לבסוף את דרכו החוצה. בנקודות מסוימות בגוף אפשר לחוש כאב ורגישות למגע כתוצאה מכך.

מטפל המזהה את הנקודות הללו עשוי להוביל את המטופל למקום אחר של הקלה וריפוי.

 

מחטים וטיפול בדיקור יפני

 

לפני הטיפול מתבצע אבחון הכולל תשאול, בדיקת דופק והתבוננות מעמיקה בלשון לצד המגע בגוף – האבחון מתרכז באמצעות מגע עדין בבטן ותוך כדי אינטראקציה דינמית בין המטפל למטופל. תגובת המטופל הינה חלק מקבלת ההחלטות בבחירת הטיפול המתאים.

 

טכניקת הטיפול באמצעות דיקור יפני דורשת דיוק מרבי, כאשר במרבית הטיפולים המחטים לא יוחדרו כלל. כאשר כן, יהיה זה לעומק של יותר ממילימטר אחד ויכלול שימוש במחטים הדקות משערת אדם. כמעט כל מה שמטפל בדיקור יפני צריך נמצא בבטן (hara) ובמיוחד בטבור, המרכז האנרגטי של הגוף. כל האיברים הפנימיים שלנו נמצאים בבטן ועל ידי מישוש אפשר לדעת מה המצב של כל אחד מהם.

 

בנוסף למחטים משתמשים מטפלים בדיקור יפני גם בכלים אחרים דוגמת דיודות, מגנטים, שרשראות וטבעות – דבר שלא קיים בדיקור הסיני.

 

לאילו בעיות מתאים הדיקור היפני?

 

הדיקור היפני עוזר לטיפול בבעיות רגשיות כגון דכאון, מתח נפשי, מצב רוח ירוד.

הדיקור היפני מסייע לפתרון בעיות עיכול, בעיות אורתופדיות כמו כאבי גב תחתון, צוואר, ברכיים ועוד וכן מסייע לשיפור ההרגשה בעת המצאות במצבים כרוניים כמו עייפות ופיברומיאלגיה. הטיפול מחזק את המערכת החיסונית ומסייע בעת הופעת תסמונות כאב כמו  מיגרנות, כאבי ראש, כאבי ווסת.