זן שיאצו

המילה היפנית "שיאצו" מורכבת משני סימני כתב שפרושם "אצבע" =Shi   ו"לחץ"= atsu. למעשה זוהי אמנות טיפול דרך מגע המתמקדת בהישענות המטפל על גוף המטופל על מנת להשפיע על הרשת האנרגטית החוצה את גופו (מרידיאנים), בה זורמת אנרגיית הצ'י.

אנרגיית הצ'י היא אנרגיית החיים של האדם וכאשר איננה מאוזנת הוא ירגיש כאבים או יסבול מבעיות בריאותיות. בטיפול זן שיאצו דואג המטפל לאיזון הגוף באמצעות איתור מקומות חסומים של אנרגיה וחיזוק המרידיאנים המשחררים אותם. הטיפול הוא למעשה לחיצה עליהם באמצעות אצבעות הידיים או ביצוע עיסוי מיוחד על מנת לשחררם ולהביא לזרימה תקינה של האנרגיה בגוף.

 

יתרונות הטיפול

טיפול זן שיאצו הוא טיפול מרגיע. המטופל עשוי להרגיש תחושת אופוריה, ריחוף, ניתוק והקלה של הסימפטומים. המטפל מתמקד בבריאות המטופל ולא במחלותיו, מתוך תפיסה כי הבריאות היא זו שמובילה לאיזון בגוף ולהעדר סימפטומים, כאבים ומחלות.

 

למי זה מתאים?

המגע על פי זן שיאצו מבוסס על הרפואה הסינית ומשמש ככלי טיפולי לאיזון, מניעת מחלות, הרגעה וכן טיפול בקשת רחבה של בעיות פיזיות ונפשיות. הוא מפגיש אותנו עם רבדים עמוקים יותר של התודעה שלנו ועם אזורים בגוף שהודחקו. השיאצו פותח את הלב ומלמד את העוסק בו לאהוב.

מגע הוא צורך יסודי ובסיסי שכל אדם זקוק לו לתפקוד פיזי ונפשי תקין, ממש כשם שהוא זקוק לאוויר, מים ומזון. מגע זה מטפל בכאב, ברגשות מודחקים ומאזן את החיבור ההוליסטי בין איברי הגוף השונים הקשורים זה לזה. שווה לנסות.